خرید ویلا لاکچری

ویلاهای لوکس در نقاط مختلف شمال ساخته می شود. این ویلاها با هزینه های بالایی که برای مالک خود دارند اما یک سرمایه گذاری مطمئن هستند. یک ویلای لاکچری و لوکس باید ویژگی هایی داشته باشد تا سرمایه دار را جذب کند. به همین خاطر در کنار ویلاهای معمولی و ارزان ویلاهای لوکس طرفدران خاص خود را دارد. اگر قصد خرید ویلا لاکچری را دارید حتما با ما همراه باشید تا با ویژگی ها و مزایای آن آشنا شوید.

ویژگی های یک ویلای لاکچری و لوکس

عده ای گمان می کنند اگر قیمت یک ویلا بسیار بالا باشد، آن ویلا لوکس و لاکچری محسوب می شود. حال آن که این چنین نیست و لاکچری بودن ویلا به امکانات و موقعیت آن بستگی دارد. معیار مهم برای یک ویلا امکاناتی است که به خریدار ارائه می دهد. حال آن که این امکانات می تواند در درون ویلا و بخاطر ساخت آن باشد یا این که به دلیل موقعیت قرار گیری آن در یک منطقه ارزشمند شده است. در زیر تمامی مواردی که به لوکس بودن یک ویلا کمک می کند اشاره می کنیم:

  • موقعیت جغرافیایی ویلا و متراژ آن

قرار گرفتن یک ویلا در نقطه ای از یک کوه یا نزدیکی دریا، نقاط خاص شهر که دسترسی به آن راحت است یا آرامش بیشتری دارد، منظره دریا یا جنگل، همگی از موقعیت های جغرافیایی است که باعث لوکس شدن یک ویلا می شود. همچنین اندازه و متراژ یک ویلا با توجه به امکاناتی که دارد نیز در لاکچری بودن آن تاثیر دارد.

  • کیفیت ساخت ویلا

اگر یک ویلا با مصالح ضعیف و درجه 3 ساخته شده باشد نمی توان به آن یک ویلای لاکچری گفت. همچنین این ویلا به زودی نیاز به تعمیرات دارد. از طرفی نقشه طراحی ویلا نیز باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. اگر یک ویلا بدون در نظر گرفتن ویژگی های بصری زیبا ساخته شود ارزش لوکس نامیدن ندارد. استفاده از مصالح باکیفیت و نقشه های مهندسی درست در ساخت یک ویلا نشان از لاکچری بودن آن دارد.

  • امکانات بی نظیر

مهمترین و البته اصلی ترین دلیل برای آن که یک ویلا لاکچری محسوب شود امکانات آن است. امکاناتی که یک ویلای معمولی دارد شامل اتاق خواب، پذیرایی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و حیاط است. حال آن که در یک ویلای لاکچری علاوه بر موارد ضروری، اتاق مهمان با سرویس بهداشتی و آشپزخانه مجزا، استخر و جکوزی، اتاق بازی و جلسه، سالن ورزش و حتی سالن مراسمات وجود دارد. برخی از امکانات یک ویلای لاکچری وجود آشپز مخصوص و خدمتکار می باشد. همچنین جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در ساخت آن به کار رفته است.

  • دسترسی های ضروری

یکی از امکاناتی که ویلاهای لاکچری دارند دسترسی های آنهاست. این ویلاها در مناطقی ساخته می شوند که به امکانات رفاهی و شهری دسترسی کامل دارند. در عین حال که موقعیت چنین ویلاهایی بسیار خوب است با این حال در نزدیکی شهرها و مکان هایی با امنیت بالا ساخته می شوند.

ویلا لوکس و ارزان

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد می توان ویلاهایی با قیمت ارزان تر اما چنین امکاناتی را یافت. این ویلاها اگر از مصالح ساختمانی درستی در ساخت شان استفاده شده باشد بسیار ارزشمند هستند. همچنین این ویلاها به نسبت ویلاهای گران صرفه اقتصادی بیشتری دارند و برای سرمایه گذاری گزینه مناسب تری هستند. دلیل این امر قیمت پایین و کیفیت بالای ساخت آنان است. در بیشتر مواقع کسانی که بیشتر تحقیق می کنند می توانند چنین ویلاهایی را با موقعیت مناسب برای خرید پیدا کنند.

هر چند برخی ویلاهای لوکس ارزان هستند اما همه ویلاهای ارزان لوکس نیستند. در موقع خرید هر ویلایی باید به امکانات رفاهی و دسترسی هایی که در اختیار شما قرار می دهد دقت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

نکات مهم در خرید ویلا لاکچری

معمولا هر کسی به سراغ خرید ویلا های لاکچری نمی رود و فقط تعداد کمی می توانند از پس خرید آن برآیند. به همین خاطر چنین ویلاهایی کمتر در سطح شهر ساخته می شود. در شمال کشور نیز چنین ویلاهایی با دارا بودن بیشترین امکانات یا ساخته نمی شود یا به سفارش شخصی ساخته می شود. دلیل این امر آن است که سرمایه داران برای راحتی خود و خانواده شان چنین ویلاهایی می سازند. از آنجایی که مالک چنین ویلایی آن را طبق سلیقه خود می سازد ممکن است عرف آن را نپذیرد و به همین خاطر فروش آن نیز سخت است. با این حال چنین ویلاهایی در شمال وجود دارد و در برخی زمان ها خرید و فروش نیز می شود. نکاتی که در زمینه خرید چنین ویلاهایی باید رعایت کنید عبارتند از:

  • حتما به موقعیت و لوکس بودن ویلا مشرف باشید
  • سند و مدارک ویلا را از سازمان های مربوطه استعلام بگیرید
  • سعی کنید حتما در یک بنگاه معتبر معامله را انجام دهید
  • افراد خبره برای بررسی اسناد و ساختمان ویلا همراه داشته باشید
  • کیفیت ساخت ویلا را حتما بررسی کنید