خرید ویلا ارزان

مردم با دیدگاه متعددی اقدام به خرید ویلا می کنند. یک عده برای آن که مکانی برای گذران اوقات فراغت داشته باشند ویلا می خرند. برخی نیز با دید سرمایه گذاری برای آینده به سراغ زمین و ویلا می روند. در این میان برخی پول بیشتری بابت ویلا پرداخت کرده و به طبع ویلاهای گرانتری می خرند. عده ای نیز با خرید ویلا ارزان فقط بخش کوچکی از سرمایه خود را درگیر زمین و ویلا می کنند. هدف مردم از این کار به شرایط مالی و البته علاقه شان به ویلا بستگی دارد. در ادامه به معرفی ویلای ارزان و ویژگی های آن به جهت سرمایه گذاری در آینده می پردازیم.

ویلای ارزان

ویلا ساختمانی است که برای تفریح و استراحت در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود. معمولا ویلاها دارای حیاط و استخر هستند و ویژگی های رفاهی زیادی دارند . با این حال برخی از ویلاها نسبت به سایرین از امکانات زیادتری بهره می برند و برخی امکانات کمی دارند. دلیل این تفاوت را می توان در هزینه ساخت ویلا یافت که برای سلیقه های مختلف طراحی و ساخته می شود.
ویلای ارزان نسبت به ویلاهای گران از موقعیت جغرافیایی معمولی بهره می برد و امکانات کمتری دارد. برخی از امکانات در این ویلاها ساخته نمی شود یا در ابتدا که قصد خرید آن را دارید ساخته نشده است. با این حال این ویلا ها نیز در کنار بسیاری دیگر از ویلاها برای استراحت گاه و تفریح گاه می باشند.
بیشتر نظر سازندگان ویلای ارزان، این عقیده را دارند که ساختن یک ویلای ارزان صرفه اقتصادی دارد زیرا همه از پس خرید ویلاهای لاکچری بر نمی آیند. پس بهتر است ویلاهای کوچک و ارزان نیز ساخته شود تا همه بتوانند آن را بخرند و استفاده کنند. به همین خاطر در مناطق ویلایی شمال یا اطراف تهران در کنار ویلاهای مجلل و لاکچری همیشه تعدادی ویلای ارزان قیمت با امکانات کمتر نیز وجود دارد.

صرفه اقتصادی ویلای ارزان
نکته مهم در ساخت ویلای ارزان صرفه اقتصادی آن است. این ویلاها کوچکتر از سایر ویلاها هستند. حیاط کوچکتری دارند و تعداد اتاق های آن کمتر از بقیه است. همچنین این ویلاها امکاناتی مثل استخر و جکوزی را در خود ندارند. هزینه کمی که در این ویلاها مصرف می شود باعث شده تا قیمت تمام شده ساخت شان ارزان تر باشد.
در مقابل اما ویلاهای لاکچری با هزینه های میلیاردی ساخته می شود که امکانات بی نظیری در آن قرار دارد. از استخر جکوزی گرفته تا زمین تنیس و سالن های پذیرایی بزرگ که هر کسی از پس خرید آن بر نمی آید. به همین دلیل است که ویلاهای ارزان بیشتر فروش می روند.

ارزش ویلای ارزان
اگر یک ویلای ارزان داشته باشید نباید گمان کنید که ارزشمند نیست. بلکه هر ویلایی ویژگی های خود را دارد. هر چند هدف شما از خریدن ویلا تعیین کننده ارزش آن است. کسی که برای تفریح خانواده یک ویلای ارزان می خرد هیچ وقت ضرر نمی کند زیرا این ویلا می تواند نیازهای اسکان و استراحت خانواده اش را برآورده کند. با این حال کسی که یک ویلای گران خریده با دیدگاه سرمایه گذاری ممکن است به دلیل بد مسیر بودن ویلا در موقع فروش آن ضرر کند.
همچنین خرید ویلای ارزان اجازه می دهد تا پول خود را در سایر بخش ها بتوانید سرمایه گذاری کنید و یا امکاناتی که می خواهید را به ویلایتان اضافه نمایید.

خرید ویلای ارزان در کدام منطقه خوب است؟
حال که قصد خرید ویلای ارزان را دارید بهترین منطقه شمال کشور است. در شمال کشور ویلاهای ارزان اما باکیفیتی ساخته شده که می تواند تمامی نیازهای شما نسبت به یک ویلا را مرتفع کند. این ویلاها دارای منظره های طبیعی در اطراف و اندازه های مناسب خانواده است. همچنین دسترسی مناسبی به امکانات شهری دارد و زیاد از منطقه مسکونی دور نیست.
عده ای از ویلاهای ارزان نیز بیشتر در مناطقی ساخته می شود که شهرک ویلاها بوده و از نظر امنیت بسیار مناسب است. ویلاهای گران را در مناطقی دورتر از مناطق شهری می سازند و این فاصله ممکن است در امنیت چنین ویلاهایی مشکل ساز باشد.

نکات ضروری در خرید ویلای ارزان
اگر به دنبال خرید ویلای ارزان هستند حتما باید بدانید که ارزان بودن ویلا همیشه نشان خوب بودن نیست هر چند که نمی تواند نشانه ای از بد بودن هم باشد. دلیل چنین استدلالی آن است که شما از ویلا خریدن چه قصدی دارید. اگر می خواهید فقط یک محل استراحت باشد خرید ویلای ارزان بهترین گزینه است. اگر شما علاوه بر استراحت به دنبال تفریح در ویلای خود هستید باید به سراغ ویلاهای بزرگتر و گران تر بروید. با این حال حتما به نکات زیر توجه کنید:
• هدف خود را از خرید ویلا مشخص کنید
• اندازه و نیاز خود را در خرید ویلا مد نظر قرار دهید
• از سند ویلا استعلام بگیرید
• با افراد معتمد معامله کنید
• از کارشناسان خبره کمک بگیرید