خرید ویلا در رویان

شهر ساحلی رویان در شمال کشور یکی از مقصد های گردشگری مردم است. این شهر با واقع شدن در کنار ساحل زیبای دریای خزر توانسته توریست های زیادی را از داخل و خارج کشور به خود جذب کند. حضور گردشگران زیاد باعث ساخت ویلاهای بی نظیری در این منطقه شده است. اگر قصد خرید ویلا در رویان را دارید بهتر است این فرصت را از دست ندهید. موقعیت جغرافیایی خوب شهر رویان و آب و هوای خوب آن می تواند برای شما خاطره های دل انگیزی را رقم بزند. با این حال دسترسی به این شهر از طریق جاده چالوس و هراز بسیار آسان است و با چند ساعت رانندگی می توانید به ساحل زیبای رویان برسید.

 

معرفی شهر رویان

علمده از توابع استان مازندارن می باشد که نام جدید آن شهر رویان است. این شهر از شمال در کنار دریای زیبای خزر واقع شده است. از طرف شرق به شهر نور می رسد و در غرب خود با نوشهر همسایه است. آب و هوای جذاب این منطقه مرطوب و معتدل است و در بهار و تابستان برای مسافرت و گردش بسیار مناسب می باشد.

مردم بومی شهر رویان بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند. در این شهر می توانید صنایع دستی و سوغاتی های اکثر شهرهای شمال را بیابید.

 

مسیر دسترسی به شهر رویان

اگر ساکن تهران هستید و می خواهید در رویان ویلا بخرید، مسیرهای دسترسی این شهر به دو طریق است. یک مسیر از طریق جاده چالوس و پس از عبور از شهرهای نوشهر، لتینگان، چلندر و نوده به رویان می رسد. مسیر دیگر از طریق جاده هراز به آمل و پس از آن چمستان و نور که در نهایت به رویان می رسد. هر دو مسیر تقریبا یکسان است اما مسیر جاده هراز به دلیل عبور از چمستان منظره جنگلی و زیباتری نسبت به جاده چالوس دارد.

 

امکانات رفاهی و تفریحی شهر رویان

شهر رویان به دلیل قرار گرفتن در میان چالوس و آمل مسیر عبور و همچنین گردش بسیاری از مسافران است. این شهر دارای امکانات رفاهی و تفریحی فراوانی در ساحل خود می باشد. همچنین در بخش جنوب این منطقه شهرک های ویلایی زیادی در کنار جنگل ساخته شده که برای اجاره یا خرید بسیار مناسب است. امکانات شهر رویان شامل پارک های جنگلی، فروشگاه های بزرگ، تفریح گاه های ساحلی و جنگلی، کوه و جنگل و آب گرم و مکان های دیدنی و تاریخی است. پارک جنگلی رویان با مساحت 205 هکتار از بزرگترین پارک های این منطقه محسوب می شود که برای مسافرت و تعطیلات مکان بسیار بی نظیری می باشد.

 

خرید ویلا در رویان به دید سرمایه گذاری

بسیاری از سرمایه گذاران برای آن که در مسکن بتوانند مکان مناسبی را بخرند به سراغ شهر رویان می روند. دلیل این انتخاب نزدیکی به دریا و البته بهره مندی از جنگل است. بیشتر ویلاها در این منطقه کنار جنگل ساخته می شود و دلیل این امر را می توان بهره مندی از وسعت دید منطقه کوهپایه ای آن برای مشرف بودن به دریا دانست.

سرمایه گذاری در خرید ویلا همیشه مد نظر بسیاری از مردم است و شهر رویان یکی از قطب های خرید و فروش ویلا در شمال است. این شهر بخاطر موقعیت مناسبی که دارد می تواند برای خریداران سود زیادی در مدت طولانی رقم بزند. رشد بی سابقه ساخت و ساز ویلا در این منطقه به زودی آن را به یک محیط بی نظیر برای گردشگری تبدیل کرده و مسافران بیشتری به آن سرازیر می شود.

کسب و کارها در این منطقه بخاطر موقعیت عبور و مرور گردشگران و مسافران رونق زیادی دارد. بیشتر کسب و کارهای شهر رویان بر بستر خدمات است اما محصولاتی مانند برنج طارم که از این منطقه برداشت می شود نیز در اختیار مسافران قرار می گیرد.

 

نکات مهم برای خرید ویلا در شهر رویان

قطعا در هر کجای که بخواهید خانه یا ویلا بخرید باید یک سری نکات را رعایت کنید. صرفا عجله کردن و زود خریدن همیشه درست نیست و گاهی شما را با ضررهای جبران ناپذیری روبرو می کند. به همین خاطر بهتر است با کارشناسان این حوزه در زمینه خرید ویلا مشورت کنید. در شهر رویان می توانید به مشاورین املاک و متخصصین ملک مراجعه کنید. از نکته های حائز اهمیت آن است که باید یک بنگاه معاملاتی املاک که معتبر می باشد و می شناسید را مد نظر قرار دهید. همچنین:

  • حتما به سند دار بودن ملک دقت کنید
  • از سازمان های مربوط به آن استعلام های لازم را اخذ کنید
  • به سراغ هر ملکی نروید و صرفا ارزان بودن را مد نظر قرار ندهید
  • سعی کنید موقعیت جغرافیایی مناسبی را انتخاب کنید
  • سال ساخت خانه در تعمیرات بعدی بسیار مهم است
  • مصالح ساختمانی که بنا با آن ساخته شده باید مرغوب باشند
  • امکاناتی که در بنا وجود دارد بسیار مهم است
  • نیاز سنجی کنید و ببینید چه خانه با چه مقداری برای تان مناسب است