خرید ویلا در رشت

رشت یکی از بهترین شهرهای شمال کشور است. این شهر محور مواصلاتی شهرهای شمال کشور با شهر قزوین و تهران است. بزرگراه قزوین رشت در سال های اخیر از شلوغ ترین مسیرهای مسافرت مردم به شمال کشور می باشد که توسعه آن توانسته به جذب توریست در این منطقه کمک کند. شهر رشت با وجود نزدیکی به دریا خود جاذبه های فراوانی دارد و تنها 2 ساعت با قزوین فاصله دارد. بهشت خرید ویلا در شمال را می توان شهر رشت و انزلی دانست زیرا ساحلی آرام و جنگل های فراوانی در مسیر خود را پوشش می دهند. برای خرید ویلا در رشت بهتر است به نکاتی که در ادامه گفته می شود توجه کنید.

 

معرفی شهر زیبای رشت

شهر رشت مرکز استان گیلان می باشد. این منطقه در شمال کشور واقع شده و یکی از مهمترین مراکز گردشگری می باشد. در این کلانشهر از طرف شرق به لاهیجان و لنگرود می رسد و از طرف غرب با فومن و صومعه سرا همجوار است. همچنین در شمال آن دریا و بندر انزلی قرار دارد. از سمت جنوب و در امتداد اتوبان قزوین رشت همسایه شهرهای منجیل و رودبار است.

این شهر زیبا در میان جنگل های شمال کشور واقع شده و در منطقه ای سرسبز قرار دارد. بیشتر این منطقه پوشیده از جنگل است و باغ های بزرگی را در بر می گیرد. شهر رشت از نظر مقصد گردشگری بسیار حائز اهمیت است و پتانسیل رشد بالایی در زمینه جذب توریست دارد. در سال های اخیر این شهر مأمن کسانی بوده است که علاقه زیادی به آب و هوای مرطوب و معتدل شمال دارند و از طرفی می خواهند با فاصله کمی از پایتخت زندگی کنند.

 

مسیر دسترسی تهران به رشت

یکی از بهترین اتوبان هایی که برای دسترسی به شمال کشور ساخته شده است، اتوبان قزوین رشد می باشد. فاصله تهران تا استان قزوین 1 و نیم ساعت و حدود 150 کیلومتر است. از تهران تا رشت را می توان با طی مسافت 316 کیلومتر و حدود 4 ساعت طی کرد. مسیر دسترسی های دیگر به شهر رشت از تهران، جاده چالوس است که به دلیل دوری شهر چالوس از رشت برای مسافرت توصیه نمی شود.

 

مزیت سرمایه گذاری با خرید ویلا در رشت

سرمایه گذاری در بخش مسکن همیشه سودمند است. حال اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید حتما یکی از گزینه های خود را شهر زیبای رشت قرار دهید. شما با 20 دقیقه رانندگی می توانید از این شهر به دریا برسید. حال آن که اگر ویلای شما در این شهر باشد از جنگل و هوای مطبوع آن بهره مند می شوید. نکته حائز اهمیت درباره خرید ویلا در رشت آن است که این شهر پتانسیل بالایی در رشد کسب و کار و قیمت ویلا دارد. در سال های اخیر ویلاهای زیادی در این منطقه ساخته شده است که می تواند توسعه شهری این شهر را افزایش دهد.

سرمایه گذاری در رشت و در زمینه خرید ویلا و خانه برای سکونت یا تفریح می تواند بهترین تصمیم شما باشد. این شهر در کنار آب و هوای عالی خود امکانات رفاهی زیادی را دارد. همچنین دسترسی های این شهر به دریا و جنگل و کوه از گزینه های خوبی برای تفریح محسوب می شود. از طرفی شهر رشت به خاطر بزرگی خود و قرار گرفتن در مرکز استان گیلان محور مواصلاتی بسیاری از شهرهای این استان با تهران است.

کسب و کارها و بیزینس های زیادی در این شهر می تواند رونق پیدا کند. دلیل این امر جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر می باشد که در تمام طول سال مسافران زیادی را برای بازدید و تفریح به خود جذب می کند. اگر به قصد سکونت در شهر رشت می خواهید خانه بخرید حتما قبل از آن مشکلات آب و هوایی و تاثیر آن روی خانواده خود را بسنجید.

 

نکات خرید ویلا در شهر رشت

برای خرید ویلا نکات زیادی را باید رعایت کنید. عجله نکردن می تواند برای شما در خرید یک ویلای مناسب بسیار مهم باشد. اکثر ویلاهای منطقه رشت دارای سند است اما با این حال اگر می خواهید یک ویلای مناسب تهیه کنید حتما با مشاورین املاک معتبر و سازمان های مربوطه سند آن را بررسی نمایید. در زیر به معرفی سایر نکاتی که در خرید ویلا باید رعایت کنید می پردازیم:

  • هدف خود را از خرید ویلا به صورت شفاف مشخص کنید
  • اگر قصد سرمایه گذاری در زمینه ویلا را دارید بهتر است به سراغ ویلاهای مستقل بروید
  • از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.
  • حتما معاملات خود را در بنگاه های معتبر انجام دهید
  • کارشناسان خبره را برای ارزیابی محل و ساختمان ویلا همراه داشته باشید
  • نظر کارشناسان خبره را درباره آینده ویلایی که می خرید جویا شوید
  • همسایگان و میزان امنیت منطقه را برای خرید بررسی کنید.
  • دسترسی ها و امکانات رفاهی منطقه را حتما مد نظر بگیرید

ویلا را از مالکان معتبر و مورد تایید بخرید