خرید ویلا در کلاردشت

برای سرمایه گذاری در شمال کشور بهترین گزینه خرید ویلا می باشد. یکی از نقاطی که مقصد گردشگران و دوستداران طبیعت است شهر زیبای کلاردشت در استان مازندران می باشد. این شهر بخاطر موقعیت جغرافیایی در دل جنگل های هیرکانی و البته منطقه کوهستانی رودبارک قرار دارد. با خرید ویلا در کلاردشت می توانید از طبیعت بکر و زیبای این منطقه و همچنین آب و هوای معتدل آن لذت ببرید. کلاردشت از منابع طبیعی زیبایی نظیر کوه و جنگل بهره می برد و دو پارک معروف نیز دارد. در ادامه به معرفی این شهر و مزیت سرمایه گذاری در آن می پردازیم.

معرفی منطقه کلاردشت

شهر زیبای کلاردشت از توابع استان مازندران و در مسیر جاده تهران چالوس می باشد. محور اتصال کلاردشت به جاده چالوس در منطقه مرزن آباد قرار دارد. چشم اندازهای طبیعی این منطقه به همراه آب و هوای معتدل بهترین نقطه برای تفریح و گردش است. البته باید خاطر نشان کرد که این منطقه از دریا دور است و حدود 1 ساعت با دریا فاصله دارد.

روستاهای دیدنی در منطقه کلاردشت بسیار زیبا هستند. علاوه بر آن صنعت گردشگری در این منطقه به خوبی جا افتاده است. مردم کلاردشت به زبان مازندرانی صحبت می کنند و اقامتگاه های متنوعی در این منطقه ساخته شده است.

از جاذبه های گردشگری در منطقه کلاردشت می توان به جنگل آزو، جنگل مجل، روستای طویدره، منطقه ییلاقی مازیچال، روستای مکارود، روستای اجابیت و کردیچال اشاره کرد. همچنین روستای رودبارک و پارک جنگلی این منطقه بسیار برای گردش مناسب است.

در تمامی مناطق یاد شده در بالا اقامتگاه های مناسب مهمانان و مسافران با امکانات کافی ساخته شده است. همچنین ویلاهای زیبایی در این مناطق وجود دارد و در حال احداث می باشد تا بیش از پیش کلاردشت را به مقصد گردشگری و طبیعت دوستان تبدیل کند.

مسیر دسترسی تهران به کلاردشت

برای رسیدن به شهر زیبای کلاردشت در میان جنگل های سرسبز مازندران باید از مسیر جاده چالوس به سمت شهر چالوس حدود 137 کیلومتر را رانندگی کنید. این مسیر حدود 3 ساعت طول می کشد و در منطقه مرزن آباد از جاده چالوس خارج شده وارد جاده اصلی کلاردشت شوید. در این مسیر از کلارک، سیرگاه، گویتر و بنفشه ده عبور می کنید و به شهر زیبای کلاردشت می رسید. پارک جنگلی میرزا قلی چشمه در شرق و پارک جنگلی رودبارک در جنوب غربی کلاردشت واقع شده است که با ده دقیقه رانندگی به هر کدام از آنان خواهید رسید. پل معلق رودبارک نیز از خود شهر کلاردشت حدود 20 دقیقه با ماشین فاصله دارد.

سرمایه گذاری در شهر کلاردشت

برای سرمایه گذاری در شهر کلاردشت می توانید به روش های مختلفی اقدام کنید. بهترین راه برای سرمایه گذاری در این منطقه خرید ویلا یا زمین است. از آنجایی که در این منطقه ویلاهای زیادی در حال ساخت است می توان گفت قطب گردشگری منطقه خواهد شد. مسافران زیادی بخاطر هوای جنگلی و جاذبه های کلاردشت به آن سفر می کنند و در جذب توریست جز مناطق مهم استان مازندران است.

خرید ویلا تنها روش سرمایه گذاری در کلاردشت نیست. راه اندازی مکان هایی برای بوم گردی، ساخت اقامتگاه یا فروشگاه ها نیز می تواند در این منطقه سود ده باشد. البته که خرید زمین و ویلا بخاطر حفظ ارزش و سود ده بودن در طول چند سال آینده بهترین نتیجه را به دنبال دارد.

نکات مهم خرید ویلا در شهر کلاردشت

مطمئنا می دانید که خرید ویلا شرایط و ضوابطی دارد که اگر رعایت نکنید در آن ضرر می کنید. دلیل این امر آن است که در شمال کشور بازار خرید و فروش ویلا داغ است و به همین دلیل کلاهبرداران زیادی با ساخت سند های جعلی اقدام به فروش زمین می کنند. به همین خاطر نکاتی در زمینه خرید ویلا وجود دارد که باید رعایت کنید. این نکات در تمامی مراحل خرید ویلا باید رعایت شود تا گرفتار کلاهبرداران نشوید.

 • بودجه خود را تعیین کنید
 • نیازهای خود را در خرید ویلا مد نظر قرار دهید
 • با افراد متخصص در حوزه ویلا و زمین مشورت کنید
 • منطقه ای که قصد خرید ویلا در آن را دارید مشخص نمایید
 • سبک زندگی در منطقه شهرک ویلاها را اگر می پسندید به سراغ چنین شرایطی بروید
 • سبک زندگی در ویلاهای خصوصی با مورد قبلی متفاوت است و ممکن است امکانات کمتری داشته باشد
 • سند ویلا را از مراجع معتبر استعلام بگیرید
 • موقعیت جغرافیایی ویلا را بررسی کنید
 • سبک ویلا و نوع ساختمان، متراژ و سال ساخت آن را دقیق بررسی نمایید
 • امنیت منطقه ویلا و همسایگان آن تاثیر مهمی در استفاده از آن دارد
 • امکانات ویلا را کاملا بررسی کنید
 • از افراد معتبر ویلا بخرید یا معاملات خود را در حضور کارشناسان خبره انجام دهید
 • قبل از معامله قیمت ویلاهای همجوار یا ساخته شده در محل را جویا شوید
 • دسترسی به امکانات رفاهی و شهری ویلا را بررسی کرده و مطابق با نیاز خود اقدام به خرید کنید