خرید ویلا در چالوس

مطمئن ترین سرمایه گذاری برای کسانی که به دنبال خرید ویلا در شمال هستند، منطقه چالوس است. این منطقه به خاطر نزدیکی به دریا و آب و هوای عالی همیشه مد نظر خریداران می باشد. جاده چالوس که از بهترین مسیرهای دسترسی به شمال کشور است به این منطقه ختم می شود. خرید ویلا در چالوس نسبت به سایر نقاط شمال این مزیت را دارد که دسترسی به پایتخت را بسیار آسان می کند. استان تهران و البرز از طریق جاده چالوس به این شهر دسترسی مستقیم دارند. این شهر که یکی از بهترین نقاط گردشگری در ایران است در طول سال مسافران زیادی را به خود جذب می کند. به حدی که در روزهای پنجشنبه و جمعه جاده چالوس به دلیل تعداد زیاد مسافران در ساعاتی از روز یک طرفه می شود.

 

 ویژگی ویلا در چالوس

ویلاهای شهر چالوس همگی لوکس و تازه ساخت هستند. هر چند بافت قدیمی چالوس هنوز وجود دارد اما این بخش در داخل شهر نیز کم کم جای خود را به ساختمان و خانه های جدید می دهد. ویلاهای چالوس در نقاط مختلف آن ساخته شده اند. برخی از ویلاها در نزدیکی جنگل سینوا به خاطر منطقه جنگلی آن و برخی دیگر مشرف به دریا است. این ویلاها از آب و هوای بسیار معتدل شمال کشور بهره مند هستند و گشت و گذار در این شهر را خوش آیند می کند.

کسانی که در شهر چالوس ویلا دارند از امکانات زیادی بهره می برند. دسترسی سریع به دریا و جنگل، وجود منابع طبیعی مثل کوه، پارک های بزرگ، آب گرم های طبیعی و فاصله زمانی کم تا تهران از ویژگی های این منطقه است.

اکثر خانه ها و ویلاها در شهر چالوس دارای حیاط و پارکینگ هستند. با این حال در این منطقه شاهد ساخت انواع مختلف ویلاها در شکل ها و تعداد طبقات متفاوت هستیم. بهترین نوع ویلاها را در این منطقه ویلاهای دو طبقه است که مورد پسند بسیاری از خریداران است.

 

بررسی منطقه و آب و هوای چالوس

آب و هوای چالوس معتدل و مرطوب است و به دلیل وجود جنگل در جنوب این شهر هوای بسیار خوبی در سطح شهر دمیده می شود. چالوس از شمال به دریا، از شرق به نوشهر و از غرب به نمک آبرود و سپیده در شهرستان تنکابن می رسد. چالوس از نظر گردشگری و بازدید مردم نیز بسیار حائز اهمیت است زیرا مسافرانی که از تهران برای دیدن شمال کشور عزیمت می کنند بیشتر وارد این شهر می شوند.

 

مسیر دسترسی به چالوس

جاده چالوس که از قدیمی ترین جاده های دسترسی به شمال کشور است، از بزرگراه همت در تهران شروع شده و با طی 133 کیلومتر به شمال ختم می شود. این جاده به عنوان یکی از آزادراه های رسیدن به شمال کشور است که به خاطر مسیر زیبایی که دارد مورد توجه مسافران می باشد.

 

خرید ویلا با دید سرمایه گذاری در چالوس

با توجه به ویژگی های زیادی که شهر چالوس دارد یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در زمینه مسکن محسوب می شود. این شهر به خاطر دارا بودن جنگل و دریا در دو طرف خود برای خرید ویلا منطقه ارزشمندی محسوب می شود. رشد قیمت زمین و ویلا در تمامی مناطق چالوس را می توانیم شاهد باشیم. این منطقه آینده درخشانی در بخش ساخت و ساز مسکن و ویلا دارد زیرا سرمایه گذاران زیادی از شهرهای دیگر به این شهر سفر کرده و در آن مشغول خرید ویلا و زمین هستند.

اگر شما هم می خواهید در شهر چالوس، ویلا بخرید درنگ نکنید. این موقعیت در سال های اخیر مدام کمتر و کمتر می شود زیرا قیمت زمین در تمام مناطق چالوس رو به افزایش است. از طرفی رشد ساخت و سازها در این منطقه باعث کاهش تعداد زمین ها می شود.

شهر چالوس به دلیل رفت و آمد بالا مکانی مناسب برای راه اندازی کسب و کار است. این شهر فرصت های شغلی زیادی نیز دارد و اگر قصد خرید خانه را دارید می توانید به سکونت در این شهر و شروع کسب و کار خود در آن نیز فکر کنید.

 

نکات مهم در خرید ویلا

اگر تصمیم خود را گرفته اید و قصد خرید ویلا در شهر زیبای چالوس را دارید به این نکات توجه کنید:

  • زمین یا ویلایی که قصد خرید دارید باید دارای سند قانونی باشد.
  • هزینه ساخت و ساز ویلا زیاد است و باید مطابق با بودجه خود اقدام کنید.
  • قصد خود را از خرید مشخص کنید. اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید حتما به موقعیت و آینده محل دقت کنید.
  • اگر برای گذران اوقات فراغت قصد خرید دارید، سعی کنید در مناطق دورتر از شهر به سراغ ویلا بروید.
  • امکانات رفاهی و دسترسی های مهم مثل بیمارستان و پلیس، فروشگاه ها و پارک را در نظر داشته باشید.
  • سال ساخت و نوساز بودن ساختمان ویلا نیز مهم است. اگر ویلا قدیمی باشد امکانات آن نیز قدیمی است و ممکن است به زودی نیاز به بازسازی داشته باشد.